Magyarország második legnagyobb múzeuma Székesfehérvár szívében található. Az egykori koronázó város falai közt megelevenedik a középkori múlt, amelyet a színvonalas kiállítás kelti életre.
A kiállítás helyszínéről, a Rendházról egy pár mondat:
1978-ban került a múzeum kezelésébe, ma a múzeum központja lett.
A mai Fő utca- Szent János köz- Oskola utca által határolt telekre épült új templom és a rendházat két lépcsőben építették 1742 és 1756 között. 1977-ben a Pálos rendi atyák vették át a templomot, a rendháznak és gimnáziumnak! 1786-ban azonban ők is a feloszlatás sorsára jutottak.
Ezután a katonaság birtokába került és eleinte raktárként, később a napóleoni háborúk idején kórházként használták az épületeket. 1813-ban a Ciszterci rend birtokába került a három épület.
1950-ben a szerzetesrendek feloszlatása után középiskolás diákotthont nyitottak meg.
Az épület ma nem csak kiállító térként működik, hanem a központi igazgatási egységek irodaként működik.
Egy egyedülálló kiállítás, mely során az Árpád-kor nagyjai ismét elfoglalhatják trónjukat Székesfehérvár szívében! Olyan megismételhetetlen tárlat jöhetett létre, ahol 12 ország több mint 700 felbecsülhetetlen kincse tekinthető meg.
A mai napon (2022.04.22) az időjárás is kegyes volt hozzánk, mert mire Budapestről leértünk ragyogó napsütés fogadott bennünket.
Olyan sokan voltunk, hogy csak két csoportban látogathattuk meg a kiállítást. Érdekes tárlatvezetéssel, látnivalókkal és kellemes élményekkel lettünk gazdagabbak ismételten!
A múzeum látogatása után szabad program keretében Rottenbacher Anna vezetésével, azok, akik még nem ismerték, megtekintették Székesfehérvár nevezetességeit.
Köszönjük a vezetőségnek a mai napot.
Grivant József a KELET-BUDAPESTI KLUB tudósítója
És akkor az általam készült fotókkal nézzük mit is látunk?!


