Amint az a NYOSZ összes nyilvános felületén idejekorán közzétett plakátból kiderül, a kelebiai nyárköszöntő programja a helyi piactér teljes területén, sőt azon kívül is zajlott. Valaki, valamiről tuti lemaradt, de ez jelen esetben nem panasz, hanem dicséret! A hivatalos rész takarosan berendezett, elegánsan díszitett, fedett csarnokban történt. Tiszteletüket tették a NAV aktív vezetői, szakszervezeti képviselő, a NAV NYOSZ vezetői és tisztségviselői. Egész nap velünk volt a falu polgármestere, Maczkó József és Hozdik Zsolt lelkipásztor. Őket, és a megjelenteket Horváth Helga alezredes, az esemény háziasszonya mutatta be és köszöntötte, majd felkérte Veress László NYOSZ elnököt a rendezvény megnyitására. Elnök úr dicséretes tömörséggel tett eleget ennek, majd színpadra kérte Maczkó József polgármester urat, átadva részére a “Nyugdíjasokért” emlékérmet. Mindez jelképes ahhoz a támogatáshoz képest, amit évek a alatt a kelebiai nyugdíjas közösségért tett az intézmény. Köszönjük, polgármester úr!

A terem szemet gyönyörködtető alkotások díszítették, mégpedig Kerekes Imréné Erzsike kecskeméti, és Gémes Gézáné Kati kelebiai nyugdíjas klubtagok csodálatos festményei. Gratulálunk irigylésre méltó tehetségükhöz és köszönjük az e helyszínen történt felvonulásukat A színpad mögötti felületet Horváthné Böbe gyönyörű patchwork (foltvarrás) alkotásai díszítették. A kelebiai nyugdíjas klub látványos standjaival minden évben elvihette volna a szépség és elegancia fődíjat (ha lett volna ilyen), – ezúttal házigazdaként teljesítettek száz százalékon!

A színpadot a pár perce még “civilben” biciklivel érkező, tésztát dagasztó, vagy lángost osztogató, mostanra ünnepi viseletbe öltözött kelebiai asszonykórus népesítette be, akiknek arcáról sose fogy el a mosoly. Kovács Márta kórusvezető vezényletével vidám dal összeállítást adtak elő.

Mindeközben a szabadban már rendezkedett a rendezvényeinken mindig hasznos szolgálatot ellátó egészségügyi sátor, különféle fiziológiai és pszichológiai vizsgálatok elvégzése céljából. Volt munkájuk egész nap – köszönjük mindenkori ügyeletüket! Közben hangolt már valamelyik fa alatt a pénzügyőr fúvósok kis csapata, és a helyszínre tartott Lara, a drog-, dohány- és bankjegykereső szolgálati kutya, és – mintha nyerítést is hallanék… Ja persze, hiszen lovaskocsikázás is be volt ígérve… Ajjaj hova menjek először?

Míg ezt eldöntöm, következzen ismét mosoly – ja, nem: reklámszünet – szigorúan 62 év feletti olvasóink részére! 🙂

Holnap újra jelentkezünk, még tovább haladunk a beszámolóval, visszavárunk titeket szeretettel!

Ja: aki nem lájkolja ezt a bejegyzést, azzal se fog történni három napon belül semmi szerencsétlenség. Ha ott voltál, éld át újra az élményt, ha nem, értesülj róla!