Február 18-án a NAVNYOSZ „Arrabona” adóügyi klubbal megtekintettük a Budapesti Vigadó épületét.

A Pesti Vigadó elődje a Redoute 1833-ban épült Pollach Mihály tervei alapján. Az épület az 1848-49-es szabadságharc alatt megsemmisült és helyére Feszl Frigyes tervei alapján épült fel a jelenlegi Vigadó, melyet 1865-ben adták át.

Megilletődve mentünk fel a bejárattal szembeni lépcsőn az első emeletre. Ezen a lépcsőn ment fel Liszt Ferenc, Wagner, Bartók, Dohnányi. Színtere volt az épület az első népképviseleti országgyűlésnek, kiállításoknak úgy, mint az aktuális korszak népszerű báljainak.

Jelenleg a Díszteremben szólalnak meg a hangversenyek. A Sinkovits Imre kamaraszínpad a színházi bemutatóknak ad helyet.

A VI. emeleti Panoráma teraszról a Gellért hegytől a Budai Várig is elláttunk.  Ez a panoráma a (Gellért hegytől a Margit hídig) világörökség részét képezi.

Az épületbejárás után elsétáltunk a „Cipők a Duna parton” emlékhelyhez. A hatvan pár, öntöttvasból mintázott korhű cipő az 1944-45. során a Nyilaskeresztes Párt pribékjei által ártatlanul a Dunába lőtt magyar zsidóknak állít maradandó emléket.

Ismét egy tartalmas napot töltöttünk együtt.

Szentesné Kati, klubvezető